Eylül ayına gelmemizle birlikte yaklaşık 3 aydır unuttuğumuz okul heyecanı aklımıza yeniden düştü. 2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılına başlamadan önce elbette ilk yapılacak iş okul alışverişi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da eylül dönemi defterler, kitaplar, kalemler, dosyalar ve bunlara benzer bir çok okul eşyasını öğrenciler ve anne-babaların en büyük odağı yapıyor.

Peki okul alışverişi yaparken nelere dikkat etmeliyiz? Okul alışverişlerinin olmazsa olmazı hangi ürünler? Gelin bunlara yakından bakalım.

Öncelikle her şeyi koyacağınız çantayı seçmek çok önemli. Size en uygun çantayı seçmek okul alışverişinin temelini oluşturuyor. Seçtiğiniz çanta yeterli iç hacme sahip ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılar cinsten olmalı.

İkinci olarak seçmeniz gereken ürün kalemlik olmalı. Kalemliğinizde yine çantanızda olduğu gibi ihtiyaç karşılamaya yönelik olmalı. Bir eğitim öğretim yılı boyunca okulda ihtiyaç duyacağınız; kurşun kalem, uçlu kalem, renkli kalemler ve silgi gibi okul malzemelerinize pratik ulaşımı sağlamalı.

Kalemliği aldık. Şimdi sıra içini doldurmakta. Kurşun veya uçlu kalemler elbette ilk odağınız olmalı. Sınavda kalemsiz kalmak istemezsiniz. Bu kalemlerin yanında renkli kalemler de mutlaka alın. Doğru renkte yazılmış doğru bir not size sınavda çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Defter alırken genelde öğrencilerin kolay kullanımdan dolayı tercih ettiği tel spiralli olanlardır. Ancak ortalı defterler de uygun maliyetli olduğundan dolayı seçilebilir. Burada önemli olan girdiğiniz derslere uygun defteri seçebilmekte. Eğer sayısal içerikli 3 dersiniz varsa 3 adet kareli deftere ihtiyacınız var demektir.

Ajanda ve not defteri her yıl edinilmesi gereken iki okul gereci. Not alıp ajanda ile çalışan öğrenciler daha düzenli olurlar. Okul süreci boyunca önemli tarihleri unutmak öğrenciler için hoş olmaz.

Son olarak almanız gereken ise yine derslerinizde önem arz edecek ve size yardımcı olacak gereçler. Bunlar cetvel, gönye, pergel, sözlük ve atlas.

2018-2019 Eğitim ve Öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar diler, verimli bir okul alışverişi geçirmenizi umarız.

R||| ReputeUs
Yazar: Ozan Bayındırlı
Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Copyright 2015 - Designed by ReputeUs

KVK | KİRALAMA DUYURULARI | Bize ulaşmak için 444 5 286

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram