2017 yılının yumuşak pastel tonlarının, yerini toprak tonlarına bıraktığı 2018’de evlerde minimalliğe yer açılıyor. Siyah ve zümrüt uyumundan ilham alınarak tasarlanan İskandinav koltuklar, salonun baş köşesindeki yerini alıyor. Evin her köşesinde kullanılmaya uygun olan eşya ve dekoratif ürünler; metal, ahşap ve cam malzemeler kullanılarak tasarlanıyor. Bu yıl, evinize ufak dokunuşlar yaparak yepyeni bir hava yaratmanın tam zamanı!

 

Mutfak

2018, mutfak kavramının bir adım öteye taşındığı ve modern çizgilerin epey hakim olduğu bir yıl olacak. Oturma odasını adeta mutfağa taşıyan ve kahve içmek için konforlu bir alan sunan yeni tarz mutfaklar cam ve ferforjelerle aydınlanacak. Siyah mermer ve granitler, su yeşili, bulut mavisi gibi ahşap tasarımlarla mutfağınıza canlılık katacak.

 

Oturma alanları

Bu yıl mobilyada kadife zeminler bordo, gri, parlak mavi, mürdüm renkleriyle karşımızda. Kadife kumaşlar kendini ahşap ve metal malzeme ile gösteriyor. Endüstriyel şıklığın, vintage tarz ile birleştirildiği 2018 mobilya trendlerinde ahşap, mermer, lake ve boyalı cam kullanılarak modern bir çizgi yakalanıyor. Bakır ve altın tonları, büyük obje tasarımlarında sıkça göze çarparken iç mekanlar yeşil canlı bitkilerle nefes alıyor.

 

Banyo

Yaşam alanlarında gösterişe değil fonksiyona önem veren 2018 trendleri, banyolarda yenilikçi bir hava estiriyor. Duvar kağıtları, soğuk ve ıslak görünümlü detaylar, ahşap kaplamalar banyoları canlandırıyor. Bunun tam aksi Osmanlı detayları ve tamamen koyu / bakır tonlarıyla dizayn edilmiş banyolar de varlığını belli ediyor. Gömme ve çok fonksiyonlu dolaplarla konfora yer açılıyor.

 

Yatak odası

2018’de yatak odanızdaki ağır eşyaları atıp kendinize ferah ve modern bir yatak odası hazırlayın çünkü artık halı da baza da tarihe karışıyor. Etnik desenli halılarden ziyade modern çizgileriyle sade bir duruş sergileyen yeni nesil kilimler kullanılıyor. Ahşap ve ferforye uyumu ile yatak odaları adeta hafifliyor.

 

Aydınlatma

2018’de modern ve minimal dizaynlar, en çok aydınlatma ürünlerinde göze çarpıyor. Pirinç, bakır, ahşap malzemelerin kullanıldığı el yapımı ürünler, her boyda ve tarzda karşımıza çıkıyor. Deri baskılar ise ışık şöleniyle ortamda fark yaratıyor.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Copyright 2015 - Designed by ReputeUs

KVK | KİRALAMA DUYURULARI | Bize ulaşmak için 444 5 286

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram