Hayatımızın her alanında boşa yorulduğumuzu ve vakit kaybettiğimizi düşündüğümüz, bazense “yok mu bunun çözümü” dedirten durumlar ya da işlerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Aslında hepsinin bir çözümü olsa da biz o çözümü bilmiyor olabiliriz. Mutfakta, banyoda, işte, okulda ya da başımız sıkıştığında bizi kurtaracak ipuçlarıyla sizi mutlu edeceğiz. İpuçlarını takip edin.

 

Parlatıcınız mı bitti? Bulaşık makinenizin deterjan haznesine 1 tatlı kaşığı karbonat koyarak bulaşıklarınızı parlatabilirsiniz.

Tezgahınız eskisi gibi beyaz olmuyor mu? Temizlemek için sirke kullanın!

Yumuşatıcıya alerjiniz mi var? Yumuşatıcı gözüne yarım çay bardağı sirke koyarak çamaşırlarınızı hem yumuşatabilir hem de daha iyi temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

En sevdiğiniz pudingi ya da muhallebiyi, sırf karardığı için muzla süsleyemiyor musunuz? Dilimlediğiniz muzların üzerine birer damla limon sıkıp biraz bekletin ve sonra pasta ya da tatlınızı dilediğiniz gibi süsleyin.

Çizilen güneş gözlüğünüzün camını değiştirmeden de yenileyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, cama biraz diş macunu sürüp çok yavaş ve nazik bir şekilde yaklaşık yarım saat boyunca eski bir bez yardımıyla ovmanız ve sonrasında su ile durulamanız… Aynı işlemi eski ayna, çizilmiş araba farı ya da pencere camı için de uygulayabilirsiniz.

Elinize sinen yemek kokusunu geçirmek için fazla uğraşmanıza gerek yok, akan musluğun altında elinizi yemek kaşığı ile ovun. Metal, tüm kötü kokuyu giderecektir.

Mutfağınızda karınca problemi mi yaşıyorsunuz? Tezgah ve süpürgelik köşelerine yarımşar limon ya da birer diş sarmısak koyun. Kısa bir süre içinde karıncalar ölmeyecek ve mutfak sınırınıza girmeyecektir.

Duvarınızda kalan çivi ya da matkap deliklerini alçıya gerek olmadan diş macunu ile kapatabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, macunu deliklerin içine doğru sıkmak ve dışa taşan kısımları parmağınızla sıyırmak.

Ofis masanızın üzerinde devamlı bulunmasını istediğiniz USB ya da şarj kabloları için kağıt tutturacağı kullanabilirsiniz.

Yere düşen küçük bir eşyayı bulmak için elektrik süpürgenizin ucuna ince bir çorap geçirebilirsiniz.

Tel tokalarınızı sürekli kayıp mı ediyorsunuz? Kaybetmemek için şerit magnet kullanabilirsiniz.

Mikrodalga fırına koymanız gereken iki kase var ve sığmıyor mu? Bir tanesinin altına bir adet fincan koyup daha yüksekte durmasını sağlayabilirsiniz.

Halı ya da kilimleriniz devamlı kayıyor mı? Engellemek için çanta ve giysi cırtlarını, halı veya kilimlerinizin altına yapıştırabilir veya dikebilirsiniz.

Tam sıkışmayan vidaları daha fazla döndürebilmek için vida ile tornavida arasına lastik koyabilirsiniz.

Çizmelerinizi hiçbir yere sığdıramıyor musunuz? Öyleyse onları etek askısı yardımıyla dolabınıza asarak saklayabilirsiniz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Copyright 2015 - Designed by ReputeUs

KVK | KİRALAMA DUYURULARI | Bize ulaşmak için 444 5 286

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram