Kimileri için saatler süren bir keyif, kimileri içinse bir türlü ne alacağına karar vermeden geçen çileli bir yolculuk olabilir alışveriş. Eve döndüğünüzde aldıklarınızdan asla pişman olmamak ve vaktinizi boşa harcamamak için alışverişi nasıl yaptığınız çok önemlidir. Çok bilinen bazı yanlışlar sizi hatalı alışverişe sürükleyebilir. Bu nedenle iki ayda bir yeniden alışveriş gereksinimi duyabilirsiniz. Bu durumu ortadan kaldırmak için size birkaç önerimiz olacak.

 

Neye ihtiyacınız olduğuna önceden karar verin.

Alışverişe çıkmadan önce neye ihtiyacınız olduğuna karar verin ve eğer kozmetik ya da ev ihtiyaçlarınız varsa bu eksikleri not edip öyle çıkın. Böylece hem ne alacağınızı unutmaz hem de boşa vakit harcamamış olursunuz. Eğer giysi ya da ayakkabı alışverişi yapacaksanız ihtiyaçlarınızı tespit etmeniz yine sizin yararınıza olacaktır zira kararsız kalma riskinizi minimuma indirecektir.

 

Gardırobunuzu hatırlayın.

Aldığınız giysileri diğer giysilerinizle kombin etmekte güçlük çekmemeniz için alışveriş sırasında sık sık gardırobunuzdaki kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı hatırlayın. Çok beğendiğiniz bir pantolonu hiçbir kazak ya da gömlekle kullanamadıktan sonra boşa almış sayılacaksınız. Bu nedenle tarzınızı en iyi şekilde yansıtan renk ve modeller seçip size en çok yakışacak olanda karar kılmalısınız.

 

Efsanelere kulak asmayın.

Kot pantolon toplar, bu giysi biraz giysem salar, ayakkabının burnu kesin açılır gibi bahanelerle yanlış seçimler yapmaktan kaçının. Kot pantolon toplayan değil esneyen bir kumaştır, ayakkabının burnu vuruyorsa asla açılmaz, yalnızca yanlardan esner. Kısacası bir giysi ya da ayakkabıyı satın alırken içinize sinmiyor ya da rahat etmiyorsanız almayın. Eğer içinize sinmeyen bir alışveriş yaptıysanız o şeyi hiç kullanmayacağınızı hatırlayın.

 

İndirim beklerken kaçırmayın.

Sezon başında çok beğendiğiniz bir ürünü satın almayıp indirim zamanını beklerken indirim başlayana kadar sizin o çok beğendiğiniz ürün tükenebilir. Bu durumda ne kadar pişmanlık yaşayacağınızı tahmin edebiliyoruz. O nedenle kaçırdığınızda yanmak yerine bir şeyi gerçekten çok beğendiyseniz onu hemen alın. Eğer fiyatı yüksekse başka bir ihtiyacınızdan feragat edebilirsiniz.

 

Evinizin çizgisini bozmayın.

Eviniz için tekstil, dekorasyon ya da mutfak ürünü alıyorsanız evinizin çizgisini bozmamaya özen gösterin. Daha sonra kullanamadığınız eşyalarla dolu kalabalık bir eve sahip olmak istemiyorsanız ev alışverişinize özen göstermeli ve estetik kaygısını ön planda tutmalısınız. Mutfağınızın renklerine uygun ve mutlaka işlevsel olma özelliğine sahip araç gereçler tercih etmeli, tekstil ürünleri seçiminde ise evin ya da odanın renklerine ve sağlığınıza uygun ürünler satın almalısınız.

Her ihtiyacınızda MalatyaPark yanı başınızda.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Copyright 2015 - Designed by ReputeUs

KVK | KİRALAMA DUYURULARI | Bize ulaşmak için 444 5 286

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram