Bahar ayları, kırlara uzanıp kitap okuma zamanı! Evlerimizden çıkıp doğaya karıştığımız mis kokulu bahar günlerinde piknikler ve hafta sonu gezileri bitmez. Bu günlerde yanınızda kitabınız yoksa kırlarda uzanmanın ne tadı olur… Kitap seçiminde kararsız kalanlar için “D&R Çok Satanlar” bölümünden 5 adet kitap seçtik. Önermek bizden, keyifle okumak sizden…

 

Kürk Mantolu Madonna / Sabahattin Ali

Türk edebiyat tarihine damgasını vurmuş yazarlarda Sabahattin Ali’nin ölümsüz eseri Kürk Mantolu Madonna, yıllara inat bir popülerlikle evlerdeki kütüphanelerde yerini almaya devam ediyor. “Hiç tanımadığınız bir insanın peşinden ne kadar gidebilirsiniz?” “Güçlü bir tutku, aşkı olanaksız kılabilir mi?” Sabahattin Ali, bu romanında insanların görünmeyen yüzlerini ortaya çıkarıyor. Yaşamın geçiciliğini ve insanların silik yüzlerine dikkat çekiyor. Aşkın imkansızlığına dair yanıtlanması güç sorularla akılları kurcalıyor.

 

Geliştiren Anne-Baba / Doğan Cüceloğlu

Çocuklarımızı doğru şekilde yetiştirmek, aydınlık bir yarın için öncelikli koşuldur. Bu noktada, toplumdan önce anne-babaya önemli bir iş düşmektedir. Zira toplum içinde yaşama bilinci, insan sevgisi, paylaşım, demokrasi, özgürlük gibi kavramlar önce ailede başlar. Çocuk, anne-baba’da gördüğünü ve onlardan öğrendiğini uygular. Doğan Cüceloğlu bu kitabıyla anne-babalara yol gösteriyor ve tatlı anlatımıyla onların pek çok duygusuna eşlik ediyor. Genç ebeveynler için tavsiye edilesi bir kitap…

 

Kanadı Kırık Kuşlar / Ayşe Kulin

Kanadı Kırık Kuşlar, 1930’ların Almanya’sından 2000’lerin Türkiye’sine uzanan bir ailenin dört kuşaklık hikâyesini anlatıyor. Sıradışı, güçlü, coşkulu, inançlı kadınların hikâyesi… Elsa, Suzan, Sude ve Esra kendi sancıları ve değişimlerini vatanlarının çalkantıları ile iç içe yaşıyor. Vatan sevgisi taşıyan herkesin kalbine değecek bu roman, MalatyaPark D&R raflarına sizleri bekliyor.

 

Haşırt Dı Bilekbord / Zafer Algöz

Türkiye sinemasının başarılı ve bir o kadar komik oyuncusu Zafer Algöz, kendi sinema tarihi boyunca yaşadıklarını bu romanıyla ele alıyor. Kemal Sunal, Sadri Alışık, Fatma Girik, Öztürk Serengil, Cem Yılmaz, Erkan Can ve daha nice ünlü oyuncunun yaşanmış hikayeleriyle kasıp kavuracak bu kitabı kahkahalar eşliğinde okuyacaksınız!

 

Olağanüstü Bir Gece / Stefan Zweig

İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan ve modern klasikler arasına girmiş bu büyüleyici kitap, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. 80 sayfalık bu serüveni, bir solukta okuyacaksınız.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Copyright 2015 - Designed by ReputeUs

KVK | KİRALAMA DUYURULARI | Bize ulaşmak için 444 5 286

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram