Stil sahibi olmak, giydiğini üzerine yakıştırmakla başlar. Her giysi her vücut tipine uygun değildir ve bazı giysiler bazı insanların üstündeyken kendini gösteremez. Bölgesel kilolar buna müsaade etmeyebilir ve hatta sizi olduğunuzdan daha da kilolu gösterebilir. Doğru giyinmek şık olmanın öncelikli koşuludur. Eğer sizin de kilolarınızdan dolayı özgürce giyinememek gibi bir sorununuz varsa işte size zayıf görünmek için birkaç ipucu!

 

Kalın bacaklarınızdan şikayet etmeyin!

Bacaklarınız kalın diye etek giymeyenlerden misiniz? O zaman doğru eteği henüz bulmadınız demektir. Bacaklarınızın kalınlığını göstermemek için öncelikle bacak boyunuzu uzun gösteren yüksek bel etekleri tercih etmeli ve boyunun diz altında, baldırlara denk gelecek şekilde olmasına özen göstermelisiniz. Topuklu ayakkabılarla kombin ederek bilek ve baldırlarınızı daha ince göstermeli, eğer külotlu çorap giyecekseniz koyu renkler tercih etmelisiniz.

 

Bel bölgesini nasıl kapatırım?

Bel ve karın bölgesinde fazla kilolarınız varsa kesinlikle düşük bel giysiler tercih etmemelisiniz. Düşük bel giysiler bel bölgenizdeki fazlalıkları sıkıştırarak kilolarınızın daha da ortaya çıkmasına sebep olur. Elbise seçiminde ise dar değil dökümlü modeller tercih etmeli, kalem etekler yerine çan eteklerle kombinlerinizi tamamlamalısınız. Gömlek yerine geniş bluzlar ya da tunikler giymeli ve dar pantolonlarla kombinlemelisiniz. Açık renkli ve çok desenli giysilerden kaçınmalı, zayıf olan bölgelerinizi ön plana çıkararak karın bölgenizi kapatmaya özen göstermelisiniz.

 

Dar omuzlarınızı geniş gösterin.

Eğer omuzlarınızın darlığından şikayetçi iseniz dar bluzlardan kaçınmalısınız. Üzerinize oturan giysiler yerine omuz kısımları dökümlü fakat dekoltesi olmayan üstler tercih etmelisiniz. Gece kıyafetlerinde boyundan bağlı üstler omuzlarınızın darlığını ortaya çıkaracaktır bu nedenle omuzları kapalı ve mümkünse vatka ile desteklenmiş abiye kıyafetler giymelisiniz. Geniş kenarlı şapkaların da omuzlarınızı geniş göstereceğini unutmayın ve aksesuar seçimizi mutlaka bu yönde yapın.

 

Kısa boyluysanız kaçının!

Kısa boylu iseniz kısa paçalı pantolonlardan, düz ayakkabılardan, uzun etek ve elbiselerden uzak durun. Fazla yüksek olmasa bile ayakkabılarınızda topuk olmasına dikkat edin. Pantolonlarınızın uzun ve dökümlü paçaları olması bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir fakat etek ve elbisede bunun tam aksi mini boylar tercih etmelisiniz. Eğer altınıza dökümlü bir şey giyiyorsanız üzerinizde mutlaka vücut hatlarınızı belli edecek dar giysiler olmalıdır. Uzun bir silüet yaratmak istiyorsanız hem modaya uygun hem de şık tulumlar giyebilirsiniz.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Copyright 2015 - Designed by ReputeUs

KVK | KİRALAMA DUYURULARI | Bize ulaşmak için 444 5 286

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram