Yeni yıl yaklaşırken evinizi yılın trendlerine uygun olarak döşemek ister misiniz? 2017’nin dekorasyon modasına baktığımızda dinamik, chill, relax gibi apayrı havalar estiğini görüyoruz. Kimi odalar minimal, kimi mutfaklar rengarenk dizayn ediliyor. Vintage ise yine oldukça ön planda. Siz de modayı bir yaşama biçimi olarak kabul edenlerdenseniz Malatya Park’ın sizin için hazırladığı trend raporuna mutlaka göz atmalısınız.

 

Renk Trendi

Evlerde bu yıl pastel tonları hakim. Uçuk pembe, gök mavisi, gri, limon sarısı gibi renkleri country tarzıyla uyduran ham ahşaplar, doğal görünümüyle evlerde huzurlu bir hava yaratıyor. Yer döşemelerinde bej, kum, açık gri, ham ahşap renkleri kullanılıyor. Perdeler, ‘60’ların çiçekli desenleriyle vintage modasını sürdürüyor. Pastel tonlarıyla yumuşatılmış salonunuzu parlak ve canlı renklerle enerjik hale getirebilirsiniz. Mutfaklarda çift renkli dolaplar ya da rengarenk ve biraz karmaşık dizaynlar dikkat çekiyor. Country tarzı mutfaklar ise usta aşçıların naif restoranlarını anımsatıyor.

 

Ham ahşap modası

Son yılların en moda mobilyaları ham görünümlü hatta birçoğu el yapımı ahşaplar. Bazısı modernize edilmiş çizgilere bazısı ise vintage modasının tüm hatlarını üzerinde taşıyan bir havaya sahip. Country trendine en çok uyum sağlayan mobilyalar ham ahşaptan üretiliyor. Yalnızca oturma alanı değil mutfakta da her şeyin ham ahşap olduğunu görüyoruz. Ahşap kesme ve servis tahtaları, kaşıklar, yemek masası ve sandalyeler, telli dolaplar… Bu yıl hepsi çok moda!

 

Yatak odasında ferahlık…

İnsanın en çok huzur bulduğu, rahatça uyuyup mutlu bir şekilde uyanabildiği bir yer olmalıdır yatak odası. Geçtiğimiz yıllarda moda olan bohem ve gotik yatak odaları, bu yıl kendini ferahlığa bırakıyor. Beyaz, somon, toz pembe, gök mavisi gibi renklere beyaz ya da açık renk doğal ahşaplar eşlik ediyor. Hafif çiçek desenleri, ince detaylı ışıkları ve deniz temaları ile yatak odaları sabah güneşine ev sahipliği ediyor.

 

Salon dizaynı

Salon dizaynında 3 akımın adeta yarıştığını, kimi zamansa kombin edildiğini görüyoruz. Country, chill ve retro tarzlar, salonlarda sıcak ve samimi bir ambiyans yaratıyor. Country tarza bordo, yeşil, krem, turuncu, petrol mavisi gibi renkler eşlik ediyor. Retro ise kaba desenler ve soluk renkleri ortaya çıkaran parlaklıktaki tonlarla ahenk kazanıyor. Chill bir ev için açık renkler ve doğal taşlar kullanılıyor. Dal, yaprak, tuğla, cam şişeler ve mümkün olduğunca halı olmayan ahşap zeminler yumuşak bir hava yaratıyor.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Copyright 2015 - Designed by ReputeUs

KVK | KİRALAMA DUYURULARI | Bize ulaşmak için 444 5 286

Visit Us On FacebookVisit Us On TwitterVisit Us On LinkedinVisit Us On Instagram